Fotokabin Kiralama

By 27/03/2017Yazılar
fotokabinsl2

Fotoğraf Kabini Nedir?

Ülkemizde pek yaygın olmasa da foto kabinleri filmler de ve diğer bazı dizilerde rast geldiğimiz bir şey olarak görmüşüzdür: Bu yönü ile foto kabinler ülkemizde yeni yeni ünlenmeye başlamış ve özellikle büyük şehirlerde talebin çok olduğu düşünülerek buralarda daha yeni yeni yaygınlaştığı görülmektedir. Foto kabin nedir? Kısaca bundan bahsedersek karşımıza şöyle bir sonuç çıkar. Foto kabin, fotoğraf çekimi amacı ile yapılmış, oluşturulan bir kabin içine kamera yerleştirilmesi esasına dayanan ve belli bir ücret karşılığında fotoğraf çekimi yapabildiğiniz aletlere denir. Bu yönüyle foto kabin özellikle içinde bulundukları anı somutlaştırmak isteyen kişilerin yoğunlukla kullandığı bir alettir.

Genellikle foto kabinler satın alınma şeklinde pazarlanmazlar, genel olarak kiralama işlemi ile bu işi yapan firmalar tarafından belli bir ortaklık payı ile koyulması gereken yer koyulurlar. Bu yönü ile fotoğraf kabini kiralama işlemi sayesinde işletmeler hem bu şekilde ek gelir elde eder hem de bu kiralama işi ile uğraşan firma işlerini geliştirir. Bunun için kesinlikle bu kiralama işlemini yapan firmanın ülkemizin özellikle kalabalık nüfuslu alanlarında bu işin yapılabileceği alanları belirleyebilecek nitelikte bağlantıları ve bilgilerinin olması önemli bir durumdur. Bu sağlandığı taktirde işletmelerin gelirleri artma noktasına getirilebilir.

grapon-fotobooth-kabin

grapon-fotobooth-kabin

Fotoğraf Kabini Kiralama İşlemi Nasıl Yapılabilir?

Bu işlem iki şekilde de yapılabilir: İlk olarak kalabalık ve hareketli bir ortama sahip olan işletme sahibi foto kabin kiralama işlemini gerçekleştiren firma ile bağlantıya geçerek, böyle bir girişimde bulunacağını anlatarak bu konuda neler yapılabileceği gerekli şartlar konuşulup resmi olarak anlaşmaya varılır ve işletme sahibi fotoğraf kabinini getirterek faaliyete başlamasını sağlayabilir.

Diğer bir yol da fotoğraf kabini kiralama işletmesi bu konuda gerekli girişimleri yaparak potansiyel gördüğü bir yer için işletme sahibine teklifte bulunarak, işletme sahibi de kabul ederse bu şekilde bir anlaşma sağlanır ve fotoğraf kabini kirala işlemi gerçekleştirilmiş olur. Bu iki yoldan hangisi tercih edilmiş olursa olsun aylık olarak makinenin giderleri ile gelirleri arasındaki dengenin gelirler yönünden lehte bir durumda olması şarttır. Aksi halde hem fotoğraf kabinini kiralayan için hem de kiraya veren için işler hiç iyi olmaya bilir.

Yorum Yap